Türkiye yönetim kurul başkanı

By Daisuke Kitamura
Türkiye yönetim kurulu başkanı'ndan mesaj

IKUTA,2019 yılı itibari ile 100'üncü şirket yıldönümünü kutlayacak. Bu gerçekleşmeden önce bizler IKUTA Makine A.Ş. yi istanbulda faaliyete sokmak istedik.IKUTA Makine Japonya ve Çini takiben üçüncü üretim fabrikamız olacak. IKUTA makine A.Ş. Satış, Üretim, Bakım-Onarım gibi faaliyetler ile iştirak ederek avrupa ve orta doğudaki pazarlara ulaşmayı hedeflemektedir. Afrikadaki yeni market oluşumuda göz önünde bulundurularak istabulda bulunan fabrikamızdan tedarik sağlanması hedeflenmektedir.
IKUTA MAKİNE Temel Yönetim Prensipleri
IKUTA Japonyanın yıllardır benimsediği “Kendini Geliştir”, “Başkalarını Geliştir”, “Bizi Geliştir” felsefesi Ikuta makine A.Ş. içinde geçerlidir. Bizce sağlıklı bir üretim ancak sağlıklı bir yetişme ile gerçekleştirilir. Diğer bir değişle yetiştirilmemiş bir kimse iyi şeyler başaramaz. O zaman birisini yetiştirmenin anlamı nedir? Sadece yetenekleri jenerasyonlara aktarmak değildir, ayrıca şükür edebilmek ve aile bireylerine olsun arkadaşlarına ve çalışma arkadaşlarına olsun saygılı olmaktan geçer. Bu benimsenmişlik sayesinde IKUTA 1919 yılından itibaren küçük bir atolyeden bu duruma ulaşmıştır. Şirketimiz büyümüş olsada çalışanlarımız bu değerleri hiç bir zaman unutmamış ve unutturmamıştır.
Dünyaya meydan oku
IKUTA metal işleri üretim hatları üretimi üzerine uzun bir geçmişe sahip, IKUTA'nın nihai amacı dünyanın en iyi metal işleme hatlarının üretici olmak, özellikle Ikutanın freze teknolojisi dünyada bir üne sahip. Eğer japonyanın bakır işleme endüstrisinin bugune gelmesinde IKUTA nın çok büyük bir önemi vardır dersek abartmış olmayız.Ayrıca sadece japonya olarak değil, Ikutanın çindeki üretimi de göz önüne alınınca ıkutanın ürettiği makineler tarafından işlenen metaller ve ürünler dünyanın dört bir ucunda kullanılmaktadır. Şimdilerde ise sıra avrupa ve orta doğu pazarına meydan okumakta, IKUTA güvenilir ve dayanıklı teknolojisini dünyada bir numaralı üretici olmak gayesi ile türkiyeye taşıyor. Bu heyecanımızı sizlerle paylaşmaktan onur duyuyor ve bu güzel ülkede faaliyette bulunmaktan bir hayli memnunuz.